Gdzie spotkać różowego Delfina? Może podczas rejsu?

Większość ludzi lubi zwierzęta. Szczególnie te przynoszące radość. Delfiny należą do takich zwierząt, które wzbudzają sympatię i powszechną radość. Nie zagrażają one ludziom. Według wielu z nas delfinów mogłoby być więcej na świecie. Okazuje się, że istnieją też takie gatunki delfinów, które nie zamieszkują terenów słonych i nie mieszkają tylko w oceanach.

Butlonosy zawsze są skore do zabawy

Wyskakują swobodnie z tafli wody i śmieją się do każdego napotkanego gościa. Delfiny żyją na otwartej i słonej wodzie. Jednak istnieje pewien wyjątek gatunkowy. Różowy Delfin żyje w rzece. Jego sympatyczny wygląd może sprawić, że zaczniemy bawić się razem z nim. Niektóre delfiny, takie jak nasz różowy gatunek nie żyją w oceanach.

Jak wygląda nasz mały przyjaciel rzeczny?

Charakterystycznymi elementami Różowego Delfina są bardzo długi i wąski pysk, malutkie oczka i szara lub różowa skóra. Taki gatunek delfina występuje w Ameryce Południowej. Jego profesjonalna nazwa to inia amazońska, Inia geoffrensis.

Widzisz nietypowego delfina, który jest różowy, jego długość ciała wynosi 2-2,5 metra, waga 100-185 kilogramów, żywi się głównie małej i średniej wielkości rybami, skorupiakami i żółwiami wodnymi. Wzbudza on w tobie chęć zabawy w wodzie. Myślisz co porzucać do delfina, aby ten odpowiedział zabawą. Delfin wydaje charakterystyczny dźwięk, który uznaje się za chichot.

Jak widzisz delfiny różowe mogą występować również w rzekach. Dzięki temu ludzie mogą je spotkać nie tylko podróżując aż nad ocean. Gdy uzbierasz kilka chwil na wolność, wybierz się do Ini Amazońskiej, bo tam jest wielkie prawdopodobieństwo spotkania różowego delfina. Ich charakterystyczny śmiech na pewno powie ci, w którym miejscu się znajdują. Zrób sobie świetne wakacje z tymi sympatycznymi zwierzętami.

Źródło: infobedzin.pl