Teneryfa i jej skarby. Costa Adeje

Costa Adeje to jedno z popularniejszych miejsc na wczasy, jakimi może nas oczarować Teneryfa. Malownicza sceneria, dobre zagospodarowanie oraz moc ciekawych propozycji dla tych, którym marzy się beztroski relaks nad wodą – oto czynniki, które już dawno doceniły znane biura podróży. Czym przyciąga ten skrawek Wysp Kanaryjskich? Dla kogo wczasy na jego terenie będą dobrą propozycją?

Costa Adeje to fragment wybrzeża w południowo-zachodniej części Teneryfy, będący wielkim zlepkiem mniejszych ośrodków turystycznych. Wspólnie tworzą one tętniący życiem kurort, mogący się pochwalić i dobrymi hotelami, i pięknymi plażami. To popularne miejsce letniego wypoczynku kusi też malowniczą okolicą, dzięki czemu możemy tu spędzać wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Wspaniałe miejsca na urlop opisuje też strona kalatowki.com.pl.

Gdzie warto się wybrać?

Z Costa Adeje możemy urządzać ciekawe wycieczki w rejon wulkanu Teide, wokół którego rozciąga się malowniczy i niezwykle atrakcyjny pod względem przyrodniczym park narodowy. Wulkaniczna sceneria oraz bogaty świat fauny i flory sprawiły, że został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stając się tym samym jedną z ważniejszych atrakcji Teneryfy. Możemy też postawić na wycieczkowe rejsy, podczas których zobaczymy wielkie klify Los Gigantes, możemy się też wybrać na wędrówkę do tak ciekawych miejsc, jak Piekielny Wąwóz. Jest to najgłębszy wąwóz, jakim mogą się pochwalić Wyspy Kanaryjskie, warto zatem poświecić mu nieco więcej uwagi.

W rejoie Costa Adeje czeka też wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Dwa najpopularniejsze parki rozrywki w tej części Teneryfy to Siam Park i Aqualand Costa Adeje, na terenie których możemy miło spędzić cały dzień na beztroskiej zabawie w wodzie. Ciekawym celem familijnej wycieczki może się też okazać Loro Park, znany z wielu gatunków ptaków oraz dużego delfinarium.