Statek rejsowy Oasis of the Seas

Pierwszy statek w klasie Oasis wycieczkowców Royal Caribbean, Oasis of the Seas, był największym statkiem wycieczkowym w momencie wejścia do eksploatacji w 2009 roku. Zamówiony w lutym 2006 r. statek został zwodowany ze stoczni STX Europe w Turku w 2008 r., w związku z wejściem nowych statków klasy Oasis do floty Royal Caribbean International. Oasis of the Seas ma 361,6 m długości całkowitej, 72 m wysokości powyżej lini wody i 22,55 m głębokości, a jego tonaż brutto wynosi 225 282.

Posiadając 16 pokładów pasażerskich, statek może pomieścić 5 400 pasażerów przy podwójnym obłożeniu i obsłużyć maksymalnie 6 296 pasażerów. Dla swoich gości Oasis of the Seas oferuje opcje: dwupiętrowych apartamentów na poddaszu i luksusowych apartamentów z balkonami.

Po raz pierwszy w branży wprowadzono tak wiele udogodnień. Oasis of the Seas oferuje wodny teatr na wolnym powietrzu oraz korytarz na świeżym powietrzu, który jest wyrzeźbiony na długości statku i wypełniony restauracjami Central Parku. Ponadto, pokryte szkłem Solarium z basenem, symulatorami surfingu, Zipline i ścianami wspinaczkowymi to inne opcje rozrywki dostępne na statku wycieczkowym. Na liście udogodnień sportowych znajduje się pięć basenów, czy boiska do siatkówki i koszykówki.