Kiedy jest najlepszy czas na wykupienie rejsu wakacyjnego?

Zdecydowałeś się na rejs na wakacje – może na rozgrzane słońcem Karaiby, aby zrelaksować się na czystych, białych plażach i popijać zimne drinki, albo na Alaskę, aby obserwować strąki wielorybów podczas zabawy. Wiesz, o której porze roku chciałbyś podróżować i zastanawiałeś się nawet, co spakować i jakie wycieczki na lądzie zarezerwować, ale nie jesteś pewien, kiedy właściwie wykupić swój rejs.

Dowiedz się jaki jest najlepszy moment na zarezerwowanie rejsu, aby od samego początku mieć pewność, że Twój rejs będzie idealny.

Z jakim wyprzedzeniem powinieneś zarezerwować rejs?

Popularne trasy rejsów i rejsy w okresie wakacji mogą się szybko wyprzedać, więc może warto zarezerwować rejs zaraz po ogłoszeniu terminu. Ponadto, kiedy pojawiają się promocyjne ceny mają one tendencję do szybkiej wyprzedaży, więc najlepiej dokonać rezerwacji zaraz po ogłoszeniu terminu rejsu.

Zarezerwuj swój rejs jak najwcześniej, jeśli chcesz skorzystać z szczególnych udogodnień, zwłaszcza apartamentów. Wiele rejsów można rezerwować już od dwóch lub więcej lat przed datą rejsu.

Zobacz też: Jak zaplanować rejs wakacyjny?

Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji rejsu?

Wczesna rezerwacja rejsu ma dwie główne zalety: cena i pierwszy wybór zakwaterowania, wycieczki na brzeg oraz czas posiłków.

Ogólnie rzecz biorąc, można się przekonać, że początkowa cena jest raczej najlepsza. W miarę zapełniania się kabin na statku, cena rejsu ma tendencję wzrostową i może nie spaść, jeśli na rejs będzie duże zapotrzebowanie.

Jakie są korzyści z rezerwacji rejsu w ostatniej chwili?

Dla tych, którzy uważają, że później jest lepiej, czekanie do ostatniej chwili na rezerwację rejsu ma pewne zalety, zwłaszcza jeśli jesteś elastyczny co do lokalizacji apartamentu, czasu posiłków i wycieczek.

Jeśli Twoim głównym celem jest ucieczka od codzienności i rozkoszowanie się luksusowymi udogodnieniami oferowanymi na pokładzie statku, to oferta last minute może być dla Ciebie najlepszym momentem na zarezerwowanie wakacji.

Czy ceny rejsów maleją im bliżej daty wyjazdu?

Sześć do ośmiu tygodni przed rozpoczęciem rejsu to najkorzystniejszy czas na dokonanie rezerwacji w ostatniej chwili, ponieważ osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji, mogą ją anulować bez kary. Być może uda Ci się zdobyć dobre miejsce na górnym pokładzie, ponieważ ktoś inny właśnie zrezygnował. Taryfa za rejs może w tym czasie spaść, aby zapełnić wszystkie kabiny przed rozpoczęciem rejsu.