Jeśli myślisz o podróży promem z samochodem, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podróżować bez problemów.
Porady dotyczące załadunku samochodu na prom
Poza sprawdzeniem wskazówek dotyczących planowania podróży, musisz wybrać idealny środek transportu. Samolot jest więc najszybszym środkiem transportu, ale to nie znaczy, że nie ma innych ciekawych opcji. Prom jest jedną z nich. Jest to łódź, która służy do pokonywania krótkich dystansów drogą morską. System ten oprócz transportu ludzi i towarów, oferuje również możliwość podróżowania promem wraz z samochodem. Dzięki temu nie musisz wynajmować samochodu w miejscu docelowym. Jeśli podróżujesz własnym samochodem, będziesz posiadać większą niezależność w miejscu docelowym, poruszając się bardziej komfortowo. Pamiętaj, że koszt podróży będzie zależał od firmy, z którą podróżujesz. Każda z nich może mieć swoje własne stawki, a te zależą od rodzaju samochodu. Ważne jest, aby sprawdzić te szczegóły w firmie przed zakupem biletu. Dzięki temu można być świadomym wymagań. Tutaj poznasz 5 przykładów rejsów promem po morzu Bałtyckim.
Przybądź na miejsce z wyprzedzeniem
Normą podczas podróży jest, że na lotnisko lub do portu przyjeżdża się z pewnym wyprzedzeniem. Jednak w przypadku podróży promem z samochodem jest to zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać. Wymagana ilość czasu może się różnić w zależności od firmy, z którą podróżujesz. Ale generalnie powinieneś być od 90 do 30 minut przed wypłynięciem statku.
Wynika to oczywiście z faktu, że istnieje protokół wjazdu, który jest znacznie wolniejszy dla pojazdów. Z drugiej strony, w momencie wsiadania do pojazdu, to zazwyczaj tylko kierowca pojazdu jest upoważniony do wjazdu z nim. Jeśli więc podróżujesz z większą liczbą osób, będą one musiały wejść na prom przez wejścia dla pasażerów. A gdy samochód znajdzie się w ładowni statku, nikt nie może pozostać w pojeździe podczas przeprawy.