Jak zaplanować rejs wakacyjny?

Planowanie rejsu jest prawie tak samo przyjemne, jak wyjazd na wycieczkę. W miesiącach poprzedzających Twoje wakacje, będziesz mógł zbadać różne miejsca, które chciałbyś odwiedzić, przyjrzeć się różnym opcjom zakwaterowania, a nawet rozpocząć rezerwację wycieczek na lądzie.

Nawet jeśli jesteś pierwszym rejsowiczem i nie wiesz od czego zacząć, zaplanowanie rejsu jest dość proste. Dowiedz się, jak zaplanować rejs, korzystając z tego przewodnika.

Wybierz cel podróży

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas planowania rejsu, jest wybór miejsca, które chcesz odwiedzić.

Czy wolisz wylegiwać się na tropikalnych plażach Karaibów, czy też spacerować po brukowanych miastach Morza Śródziemnego? Szukasz przygód na świeżym powietrzu w surowym terenie Alaski lub wolisz poruszać się po tętniących życiem miastach południowo-wschodniej Azji?

Największą zaletą rejsów jest to, że są tu miejsca, w których można spędzić każdy rodzaj wakacji. Istnieje również możliwość odwiedzenia wielu miejsc w jednym rejsie.

Wybierz port wyjściowy

Po wybraniu miejsca docelowego, do którego chcesz popłynąć, wybierzesz teraz port wyjściowy. Jeśli chcesz popłynąć z konkretnego portu (może takiego, który jest bliżej domu lub bardziej przystępnego cenowo), dowiedz się, jakie porty wyjściowe są dostępne dla wybranego przez Ciebie miejsca.

Zobacz też: Kiedy jest najlepszy czas na wykupienie rejsu wakacyjnego?

Ustal trasę rejsu

Po ustawieniu portu docelowego i wyjściowego można rozpocząć planowanie trasy rejsu. Najpierw należy zdecydować o długości rejsu. Firmy organizujące rejsu oferują różne trasy, od 3-dniowych rejsów na Bahamy do transatlantyckiej i przezroczystej przeprawy, która może trwać do 19 nocy.

Jeśli chodzi o wybór planu podróży, musisz dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najważniejsze podczas rejsu. Czy rejsy z noclegiem są atrakcyjne? Czy wolisz mniej czy więcej dni na morzu? Chcesz wybrać się w podróż w obie strony?

Kiedy już poznasz odpowiedzi na te pytania, będziesz mógł zawęzić swoje możliwości i wybrać trasę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Wybierz pakiety z jedzeniem

Jeśli podczas pobytu na pokładzie planujesz wypić kieliszek wina z lunchem lub koktajlami o zachodzie słońca, warto przejrzeć dostępne pakiety jedzeniowe i zdecydować, czy któryś z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli planujesz wypić co najmniej jednego drinka dziennie podczas kolacji lub przy basenie, pakiet napojów alkoholowych to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

One thought on “Jak zaplanować rejs wakacyjny?

Dodaj komentarz