Barbados – co robić na lądzie?

Być może Barbados nie jest największą wyspą, ale jest tam dużo rzeczy do zrobieni. Od wspaniałej pogody, przez olśniewające plaże z czystą, błękitną wodą, po kolorowe dzielnice i obiekty dziedzictwa UNESCO, Barbados naprawdę ma to wszystko i jest idealnym wyborem na południowe wakacje na Karaibach.

Jedzenie na Barbadosie jest wydarzeniem zarówno dla mieszkańców jak i turystów. W niedzielne popołudnia, ludzie spływają do Speightstown, aby cieszyć się świeżym homarem i ponczem rumu na plaży. W piątki, ludzie udają się do Oistins Fish Fry, aby mieć połów dnia, który jest smażony do perfekcji. Wszystko to dzieje się przy stalowej perkusji grającej w tle, co zapewnia niezapomniane doznania kulinarne. Bez względu na to, w co zdecydujesz się zatopić zęby, na pewno będzie smakować.

Wskakuj na pokład katamaranu na cały dzień i odkryj wybrzeże wyspy Barbados. Snorkel przez kolorowe rafy koralowe i wraki statków i popływajosobiście z żółwiami morskimi. Możesz też odwiedzić North Point, malownicze miejsce, w którym fale rozbijają się wzdłuż skalistego wybrzeża. Północna część Barbadosu, gdzie znajduje się Punkt Północny, stanowi uderzający kontrast w stosunku do spokojnych, białych plaż południa. Jeśli szukasz czegoś pomiędzy tymi dwoma miejscami, plaża Crane Beach jest miejscem, w którym znajdziesz turkusowa wode i łatwe do opanowania fale.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o historii Barbadosu, spędź dzień w stolicy Bridgetown. Światowe dziedzictwo UNESCO wypełnione jest kolorowymi i tętniącymi życiem budynkami, które mają setki lat. Odwiedź Most Szambelański, który został zbudowany w latach 1865-1872 i jest jednym z najpopularniejszych miejsc do robienia zdjęć na Barbadosie. Jeśli chcesz połączyć edukację i zabawę, w pobliżu znajduje się Opactwo św. Mikołaja, jedna z najstarszych destylarni na Karaibach. Nadal produkuje rum i oferuje wycieczki po obiekcie przez sześć dni w tygodniu.s Adventure w Ocho Rios, aby uzyskać kontakt z dziką stroną matki natury. Aby posmakować Jamajki, napij się rumu lub kup ręcznie robioną lokalną sztukę w takich miejscach jak Stary Fort Market w Montego Bay. Jeśli zależy Ci bardziej na relaksie nad morzem, wybierz się do Doctor’s Cave Beach w Montego Bay lub Ocho Rios Bay Beach, gdzie znajdziesz spokojne wody i miejsca do odpoczynku idealne do dekompresji.

One thought on “Barbados – co robić na lądzie?

Dodaj komentarz