Wakacje nad Bałtykiem – czy wciąż warto?

Ostatnio przestaliśmy być aż tak bardzo zainteresowani zagranicznymi kierunkami wyjazdów. Zaczęliśmy widzieć we własnym kraju prawdziwe ukryte piękno i zapragnęliśmy nieco lepiej go poznać, decydując się na wyjeżdżanie do różnych jego zakątków w ramach weekendowych wycieczek i typowych długich wakacji.

Wakacje nad Bałtykiem to już nasz taki polski klasyk. Myśląc o turystach, zazwyczaj mamy przecież przed oczami obraz naszej polskiej plaży, wypełnionej kolorowymi parawanami i parasolami, którymi rodziny z dziećmi odgradzają się od innych, jednocześnie w ten sposób zajmując niestety spory kawał plaży i w ogóle go nie wykorzystując. Dosłownie słyszymy ten harmider. Widzimy dzieci biegające za piłkami, ludzi orzeźwiających się piwem i czujemy ten charakterystyczny zapach mieszanki lodów, gofrów i kebabów, który roznosi się wprost z mola i wypełniających je budek.

Z jednej strony często na to wszystko narzekamy, ale z drugiej jednak jakoś nam do tego tęskno. Wakacje nad morzem przywracają na dawne wspomnienia. Coś w nich takiego jest, że mimo iż teoretycznie wiele rzeczy frustruje nad w polskich miejscowościach wypoczynkowych położonych nad Bałtykiem, to jednak chętnie do nich wracamy, a niektórzy z nas robią to dosłownie każdego roku.

Jeżeli jednak i w tym roku mamy ochotę postawić na Bałtyk, nie bójmy się zrobić tego po raz kolejny. Nie musimy naśladować innych ludzi. Nie musimy podążać za trendem, który ma nas przekonać do tego, że za granicą jest lepiej niż w Polsce. Być może tak, ale jeśli nam samym wakacje nad Bałtykiem w zupełności odpowiadają, spędźmy je po raz kolejny, tylko może tym razem udajmy się do jakiejś innej miejscowości. Do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych nie należą wyłącznie Międzyzdroje, Sopot, Mielno i Kołobrzeg. Mniejsze miejscowości też są piękne, a przy tym zazwyczaj panuje w nich dużo mniejszy tłok. Spróbujmy wybrać się tam, gdzie udaje się niewielka ilość osób. Być może w ten sposób okryjemy jakieś nowe magiczne miejsce.

Albo zamiast morza, zawsze można spróbować wakacji w Poznaniu, o którym szczegółowo piszemy na Poznań Info. Znajdują się tutaj również ciekawe miejsca na wycieczki i urlopy rodzinne.