Wymarzone wakacje w Jastrzębiej Górze

Wakacje to czas bliższych i dalszych podróży, wśród których od lat jednym z najpopularniejszych kierunków jest polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego. Urzekające wsie i miasteczka od lat przyciągają turystów, kusząc pięknymi szerokimi plażami i surowym urokiem Bałtyku. Wśród wyjątkowo chętnie odwiedzanych miejscowości jest Jastrzębia Góra – nadmorska osada słynąca z pięknych krajobrazów i ciekawego położenia geograficznego.

Wakacje nad morzem – idealne dla każdego

O ile góry wymagają od turystów sporej kondycji, to urlop nad morzem jest dobrym pomysłem zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Niesamowite walory zdrowotne takiego wypoczynku, piękna przyroda, plaże, wspaniałe trasy spacerowe oraz bogata infrastruktura turystyczna powodują, że każdego lata przyjeżdża tu ogromna liczba osób w różnym wieku. Wszyscy, którzy wybiorą za cel podróży Jastrzębią Górę, na pewno nie pożałują, gdyż kurort ten nie bez powodu często określany jest mianem jednego z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.

Urlop na krańcu Polski

Wiadomo, że wakacje nad morzem w Polsce wiążą się z podróżą w północne rejony kraju, jednak ci, którzy spędzą je w Jastrzębiej Górze, będą mogli pochwalić się tym, że byli na samym końcu Polski! A to dlatego, że właśnie tu znajduje się najdalej wysunięte na północ miejsce w naszym państwie – dalej pojechać już nie można. W 2001 roku Towarzystwo Przyjaciół Jastrzębiej Góry zainicjowało upamiętnienie tego faktu przez postawienie obelisku zwanego „Gwiazdą Północy”, który jest chętnie odwiedzany przez turystów i uwieczniany na wakacyjnych fotografiach.

Najpiękniejsze widoki

To, że Jastrzębia Góra jest najdalej wysuniętą na północ Polski miejscowością, nie jest jej jedyną atrakcją, gdyż oprócz tego może się poszczycić najpiękniejszym i najwyższym sięgającym niemal 33 metrów wybrzeżem klifowym. Spacerując biegnącym wzdłuż klifu niebieskim szlakiem turystycznym, można podziwiać rozległą panoramę oraz efektowne zachody słońca, a także czerpać radość z przebywania w otoczeniu rosnących tu starych buków i dębów.

Atrakcyjna plaża

Wakacje nad morzem to oczywiście niemal codzienne wyprawy na plażę. W Jastrzębiej Górze jest ona bardzo urozmaicona, gdyż o ile od strony zachodniej jest typowo piaszczysta, to na wschodzie nie brakuje kamieni. Zróżnicowana również pod względem szerokości, w niektórych rejonach mierzy nawet 200 metrów. Niezależnie od tego, gdzie rozłożymy koce, pobyt nad brzegiem morza na pewno będzie obfitował w przepiękne widoki zwłaszcza w czasie zachodu słońca.

Inne rozrywki

Jeśli już znudzi nam się plażowanie, warto wybrać się na wycieczkę do znajdującego się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym Lisiego Jaru. Co prawda dziś jego długość zmalała z 10 kilometrów do zaledwie 350 metrów, ale wysokie zbocza oraz porastające je stare buki warte są zobaczenia. W Jastrzębiej Górze można również poczuć typowo turystyczny klimat, udając się na Promenadę Światowida będącą najbardziej rozrywkową częścią miejscowości. Można tu zjeść lody, kupić pamiątki czy odpocząć przy fontannie, aby wieczorem udać się na wieczorny spacer wzdłuż morza. Zróżnicowany krajobraz Jastrzębiej Góry, szeroka oferta atrakcyjnych noclegów i dobre zaplecze wypoczynkowe to niewątpliwie atuty przemawiające za tym, aby wymarzone wakacje nad morzem spędzić właśnie w tej miejscowości.