Rejs statkiem do USA – co warto wiedzieć?

Podróż do USA marzy się wielu osobom. Takie marzenie miało wiele osób w czasach 90-tych i wcześniej, a do dzisiaj naprawdę nic pod tym względem się nie zmieniło. No może oprócz tego, że teraz znacznie łatwiej to marzenie zrealizować. Na przykład za sprawą rejsów statkiem. Jak wyglądają rejsy do USA? Co warto wiedzieć zanim kupimy bilet na rejs statkiem za Ocean?

Wybierzmy się w rejs statkiem do USA

Ameryka była dla Ciebie od zawsze marzeniem do spełnienia? Masz zamiar się tam w końcu pojawić, zacząć zwiedzać tamtejsze tereny, a może zostać tam na stałe? W takim razie weź pod uwagę rejs statkiem. Podróż samolotem to nie jest konieczność, a statki są naprawdę coraz popularniejszą formą przemieszczania się. Szczególnie w przypadku, gdy ma to być rejs naszego życia. Wiele osób bierze swojego ukochanego partnera na taką podróż i urządzają sobie wycieczkę właśnie do USA na statku.

Ile trwa podróż statkiem do USA

Oczywiście zanim wybierzemy się do USA, to mamy wiele pytań, na które szukamy odpowiedzi. Jednym z głównych pytań jest czas trwania podróży. Okazuje się, że podróż trochę trwa. Przykładowo transport morski do USA odbywa się w czasie od 23 do 45 dni. Dokładny czas dotarcia na miejsce zależy od kilku czynników zmiennych, jak np. dokładna data wypłynięcia, czy też miejsce, z którego wypływamy.

Czy można zabrać zwierzęta na pokład statku?

Niektórzy nie rozstają się ze swoimi pupilami ani na moment. Wtedy mogą wystąpić różne przygody, gdy weźmiemy zwierzę w podróż, gdy tego zrobić nie można. Np. turystyka ze Świdnika nie mogła zabrać zwierzęcia do taksówki, jednak sytuacja koniec końców skończyła się pozytywnym zwieńczeniem. Co tam się wydarzyło? Polecamy przeczytać artykuł na portalu informacyjnym swidnicainfo.pl. Jeśli również masz swojego ulubionego kotka lub pieska, z którym regularnie podróżujesz, to możesz go zabrać na rejs do Stanów Zjednoczonych. Np. na pokładzie statku Queen Mary 2, który kursuje na trasie Southampton – Nowy Jork – Southampton, możesz zabrać ze sobą zwierzątka. Podczas rejsu zwierzątko znajduje się pod opieką wyspecjalizowanego opiekuna. I to właśnie opiekun będzie troszczył się o karmienie naszego pupila, jego wyprowadzanie na spacer, czy też czyszczenie.