Santa Cruz i Puerto de la Cruz ! Czyli, co zobaczyć w popularnych miastach Teneryfy?

Wybór gorącej, hiszpańskiej wyspy na wakacyjny odpoczynek na pewno nie zawiedzie. Do bardzo atrakcyjnych i popularnych należy Teneryfa. Jest jedną z Wysp Kanaryjskich, znajdujących się na Oceanie Atlantyckim. Jest na swój sposób unikalna i bardzo urokliwa.

To wyspa wulkaniczna o wyjątkowym krajobrazie i doskonałym, ciepłym klimacie, który sprzyja odpoczynkowi. Jej cechą charakterystyczną są czarne plaże i górzyste tereny. Poza tym jest pełna bujnej roślinności, w tym rozłożystych, egzotycznych palm. Na jej terytorium znajduje się wiele parków krajobrazowych i ogrodów botanicznych. Do tego prezentuje niebanalną architekturę i sporo zabytków. Do popularnych miast na tej hiszpańskiej wyspie zalicza się: Santa Cruz oraz Puerto de la Cruz. Czym, właściwie przyciągają turystów? Jakie atrakcje oferują?

Santa Cruze – urokliwa stolica Teneryfy!

Stolica kanaryjskiej wyspy tętni życiem i przyciąga turystów. To miasto z kilkoma symbolicznymi miejscami i ważnymi zabytkami. Reprezentuje kataloński styl i zachwyca tym, czym obdarzyła ją natura. Jednym z najważniejszych punktów miasta jest ogromny Plac hiszpański. Na nim znajduje się pomnik upamiętniający poległych w wojnie domowej i wspaniała, marmurowa fontanna. Obowiązkowo należy zaliczyć spacer główną ulicą miasta, czyli La Rambla.

Do charakterystycznych zabytków Santa Cruze zalicza się natomiast Czarny Zamek, Pałac Charter, czy też Dom Prochu. Do tego miasto jest pełne parków, w których można wypocząć od wielkomiejskiego szumu i zachwycić się otaczającą przyrodą. Jeśli mowa o atrakcjach nie można pominąć popularnych plaż, z których rozpościera się widok na bezkresy, krystalicznie czysty ocena. Jedną z największych i najpiękniejszych plaż w Santa Cruze stanowi Playa de las Teresitas.

Puerto de la Cruz – wyjątkowe, miasto portowe!

To drugie pod względem popularności miasto na Teneryfie. Oferuje wspaniałe warunki do wypoczynku. Warto tu zwiedzić stare miasto, którego punkt centralny stanowi stary, barokowy Kościół. Poza tym ciekawe miejsce stanowi typowy dla miasta portowego plac bazarowy. Oczywiście nie brakuje zachwycających przyrodą parków i ogrodów botanicznych. Uwielbianą atrakcje na w tej części wyspy stanowi Loro Parque, czyli wyjątkowy ogród zoologiczny.

Nie zapominaj, że w Polsce również możesz spędzić fantastyczne wakacje. przekonaj się o tym, poznając najpiękniejsze atrakcje Słupska na www.slupskinfo.pl.

Ciekawą część miasta jest też ta portowa, zachowana w klimacie danych czasów. Znajdują się tam pozostałości po dawnych fortyfikacjach, muzea i galerie sztuki. Należy też dodać, że Puerto de la Cruz słynie z czarnych plaż i skalistych klifów. Za najpiękniejszą plaża w tym mieście uznano Playa Jardin.